Podle povahy si zvolte cvičení a zhubněte

0
6945

Jak ovlivňuje váš trénink vaše povaha?

Vaše povaha a způsob motivace, který na vás platí rozhoduje io druhu tréninku, který bude ve vašem případě fungovat, ze kterého se budete těšit. Vědci tvrdí, že pokud přizpůsobíte typ tréninku povahovým vlastnostem, můžete z něj „vytlouct“ podstatně více pozitiv, než když vám cvičení nesedne.

Upřednostňujete CrossFit?

Pokud se vám líbí tento typ tréninku, pro svou motivaci potřebujete být součástí skupiny a stejně je pro vás velmi důležitý motivační faktor vlastní vzhled.

Sportovci a trenéři crossfitu potřebují sociální uznání a konkurenci, aby mohli vyniknout.

Vzpěrači a lidé, který cvičí silová cvičení bývají více samotářský a požitkové orientovaní, ale vědí kvůli pozitivnímu pocitu tvrdě a vytrvale pracovat.

Co motivuje vás?
Výzkum University of Illinois analyzoval faktory, které motivují lidi cvičit a jejich osobnostní typy.

Milovníci fitness a skupinových cvičení jsou často motivováni právě společností, ve které cvičí.

Naopak ti, kteří upřednostňují silový trénink nebývají tak společensky motivováni. Nejčastěji je motivovala výzva, radosti z úspěchu.

Proti sobě

„Mnozí jednotlivci začnou cvičební programy, které jsou v rozporu s jejich zájmy, styly, osobností nebo způsoby motivace.

Naše zjištění podporují potřebu individuálních cvičebních programů nejen z fyzického hlediska, ale i z hlediska motivace.

Zohlednění tohoto hlediska může mít významný vliv na množství fyzické aktivity, kterou jednotlivec skutečně dokončí, „vysvětluje Allyson Box, hlavní autorka studie.

Kamarádka chodí na spinning a láká vás, abyste šli i vy?

Můžete to vyzkoušet, ale pokud víte, že vám lépe vyhovuje silové cvičení, jóga nebo běh samotě, nenuťte se dělat to, co ona.

Když si zvolíte cvičení, které vám sedne i povahově, budete se cítit motivované, pak i výsledky a potěšení z úspěchu přijdou podstatně dříve.

Cvičení nemusí být dřina, ani nuda

Pokud si najdete trenéra, který správně odhadne nejen váš fyzický stav, ale i to, co vás nejlépe motivuje, výsledků dosáhnete podstatně dříve a nebudete cítit frustraci.

Takový přístup by mohl znamenat záchranu pro ty typy žen, které stále hledají výmluvu proč necvičit a které cvičení nebaví.

Stačí objevit způsob a druh, jaký by je bavil. Cvičení, nakonec nemusí být jen dřina, ale i zábava, tanec, relax …

Kolik potřebujete cvičit pro zdraví?

Dospělí ve věku 19 až 64 let by měly být aktivní každý den. Týdně byste měli zvládnout:

  • alespoň 150 minut mírné aerobní aktivity (cyklistika, svižná chůze),
  • dva nebo vícekrát v týdnu silové cvičení na všechny hlavní svaly (nohy, stehna, záda, břicho, hrudník, ruce a ramena),

nebo

  • 75 minut intenzivní aerobní aktivity, jako je běh, tenis,
  • dva nebo vícekrát v týdnu silové cvičení na všechny hlavní svaly (nohy, stehna, záda, břicho, hrudník, ruce a ramena),

nebo

  • mix středně silného a intenzivního aerobního působení, například 2 x 30 minutové chůze plus 30 minut svižného chůze představuje 150 minut mírné aerobní aktivity,
  • dva nebo vícekrát v týdnu silové cvičení na všechny hlavní svaly (nohy, stehna, záda, břicho, hrudník, ruce a ramena).

Zapamatujte si, že 1 minuta intenzivní aktivity poskytuje stejné zdravotní přínosy než 2 minuty mírné aktivity.